Kalkulator kredytu gotówkowego obliczający wysokość rat

Poniższy kalkulator kredytu gotówkowego pozwoli Ci na podstawie wprowadzonych danych w łatwy sposób obliczyć wysokość poszczególnych rat kredytu.

Kalkulator kredytowy jest aplikacją programistyczną, którą można znaleźć na licznych stronach internetowych dotyczących finansów i bankowości. Kalkulator ten korzysta z informacji podanych przez swoich użytkowników i na ich podstawie wylicza koszty kredytu i wysokość miesięcznej raty. W szybki i prosty sposób korzystając z kalkulatora kredytowego użytkownik może wygenerować dokładny plan spłaty kredytu o założonych parametrach podanych w kolejnych polach kalkulatora kredytowego.

Pierwsze pole dotyczy kwoty kredytu, jaką kredytobiorca zamierza zaciągnąć. Kwotę kredytu podajemy w złotówkach, a jeśli jest to kredyt walutowy, należy jego wartość przeliczyć na złotówki.

Drugie pole to oprocentowanie nominalne, które podajemy w procentach. Warto zaznaczyć, że oprocentowanie podawane jest w skali roku.

Trzecie pole to okres kredytowania. Możemy wpisać okres w latach lub w miesiącach.

Czwarte pole kalkulatora kredytowego dotyczy typu kapitalizowania odsetek kredytowych. Odsetki mogą być kapitalizowane co miesiąc albo co kwartał.

Ostatnie pole kalkulatora kredytowego dotyczy rodzaju rat, w jakich będziemy spłacać kredyt. Można go spłacać w ratach malejących lub równych w okresie kredytowania. Jeśli uzupełnimy wszystkie pola kalkulatora kredytowego, pozostanie nam już tylko wciśnięcie przycisku „oblicz”. W ten sposób otrzymamy wyliczenie kosztów kredytu i wysokości odsetek, a także plan spłaty kredytu, wraz z wysokością płaconej co miesiąc raty kredytowo-odsetkowej.

Kalkulator na kredyt gotówkowy zrobi symulacje harmonogramu spłaty dla każdej pożyczki gotówkowej.

Wprowadź dane i oblicz parametry swojego kredytu.

Inne kalkulatory kredytowe możesz znaleźć na:

http://www.forum-kredytowe.pl/kalkulatory-kredytowe-136/

http://e-rata.pl

1 Comment

  1. szybki

    Szkoda właśnie ,że te kalkulatory nie są niestety zbyt dokładne .Ale też nie ma co się dziwić ,bo już bardzo byłoby żle jak każda osoba traktowana będzie tak samo , a każdy zarabia i wydaje inaczej.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *