Kredyt w BNP Paribas – Wasze Opinie? Jakie Oprocentowanie?

bnp-paribasJakie są wasze opinie, czy warto wziąć kredyt w BGŻ BNP Paribas? Ile wynosi jego rzeczywiste oprocentowanie RRSO? Nie ma ukrytych opłat, ubezpieczeń itd.? A BIK przejdzie?

BGŻ BNP Paribas Bank w Polsce jest bankiem uniwersalnym. Klientom indywidualnym oferuje produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz kredytowe, klientom firmowym dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku lokalnym oraz międzynarodowym.

Kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas ma naprawdę niezłe podstawowe warunki:

 • atrakcyjne oprocentowanie, zaczynające się już od 4,99%
 • długi okres kredytowania – do 7 lat
 • maksymalna kwota kredytu to nawet 150 000 zł
 • żadnych dodatkowych kosztów
 • pieniądze możesz przeznaczyć na realizację dowolnego planu

Opinie na temat kredytów gotówkowych bywają bardzo zróżnicowane, niekiedy bowiem mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami, które przynoszą znacznie więcej strat niż korzyści. Kredyt gotówkowy banku BGŻ BNP Paribas jest jednak inny, już pobieżna analiza warunków, na jakich jest przyznawany zwraca bowiem naszą uwagę na niskie, wyjątkowo korzystne oprocentowanie:

Sam kredyt może wynosić zarówno 2, jak i 150 tysięcy PLN. W przypadku zdecydowania się na niewielkie wsparcie finansowe (od 2 do 19999 PLN) nie ma obowiązku wykupowania ubezpieczenia, każdy klient może zaś dostosować wysokość rat do swoich indywidualnych możliwości.

Pozytywne opinie, jakie zbiera kredyt propozycja ta zawdzięcza również wysokości oprocentowania zależnej od okresu kredytowania, gdy więc decydujemy się na szybszą spłatę zobowiązania, również obciążenia nałożone na nas są mniejsze.

Kredyt w wysokości od 20 do 150 tysięcy złotych wiąże się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia, w zamian jednak można liczyć na gwarancję niezmienności raty, która jest szczególnie ważna przy większych zobowiązaniach finansowych. Również w tym przypadku wysokość oprocentowania jest uzależniana od czasu spłacania kredytu gotówkowego, a sam klient zyskuje możliwość dostosowania rat do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu kredyt gotówkowy BGŻ BNP Paribas może być wykorzystywany z powodzeniem do wcielania w życie małych i całkiem dużych planów.

By poznać swoją zdolność kredytową w BGŻ BNP Paribas, odwiedź stronę banku:

Kalkulator na stronie BGŻ BNP

A jakie są Wasze Opinie o kredycie  w BGŻ BNP Paribas? Jakie macie doświadczenia z tym bankiem?

1.9/5 - (45 votes)

89 Comments

 1. majka

  Czy kredyt w bnp jest naprawde najtanszy??
  Witam. Chciałbym sie zapytać czy Kredyt w BNP Paribas ma rzeczywiście najniższe oprocentowanie? Czy BIK Przejdzie? Nie ma żadnych dodatkowych ubezpieczeń?

  Reply
 2. eryk

  pragne podzielic sie wrazeniami z obslugi w bnp paribas bank w bialej podlaskiej.Obsluga jest bardzo mila pomagajaca klijentowi chodze do wielu bankow ale tak milej atmosfery juz dawno nie odczuwalam.oby wiecej takich milych pracownikow.pozdrawiam

  Reply
 3. marta

  cześć ja nie jestem pracownikiem banku i dostałam kredyt na dowód w
  bnp paribas fortis nawet ich klientem nie byłam i dali mi bez żadnych
  problemów tylko że najpierw dali mi 4500 plus karte na
  której mam 750zł a jeszcze w tym samym czasie potrzebowałam drugie
  tyle i też wysłałam do niech wniosek i bez problemu mi dali także
  naprawdę polecam ten bank też nie wierzyłam że można wziąć kredyt na
  dowód a jednak tylko że ja prowadzę działalność gospodarczą i
  musiałam mieć przy sobie nip regon i wpis do ewidencji !! i to mi
  wystarczyło

  Reply
  1. Olivia

   A jak długo prowadziłaś działalność? Jestem w podobnej sytuacji. Napisz proszę ile miesięcy lub dni, ewentualnie lat 🙂

   Reply
 4. tom

  w każdym banku gdzie obiecują kredyt na dowód, osoba ubiegająca się o taki
  kredyt musi mieć stały dochód i czysta historię w bik.
  jednych sprawdzają czy pracują innych nie, nie można tak uogólniać

  Reply
 5. dawidek

  Moje opinie:
  U mnie jak bralam pol roku temu kredyt w bnp to wystaczyl dowod osobisty. Raty moze nie najnizsze (raczej przecietne), ale porowujac do konkurencji chyba najmniej formalnosci. Rate kredytu obliczyli mi praktycznie zaraz po kontakcie telefonicznym z nimi.

  Reply
 6. autos

  a ja miałem kredyt na auto. od samego początku problemy, te obietnice kredytu „bez zbędnych formalności” to MIT, co chwile chcieli zeby im jakies papiery podobnosic, nawet 4tyś przychodu musiałem podpierac żyrantami, na auto ustanowili zastaw i jeszcze przy calkowitej wczesniejszej spłacie stawiali problemy…

  Reply
 7. eve

  mam 4-kredyty w bnp fortis bank jeden na samochód a trzy na działalność gdyż rozszerzałam i wystarczył sam dowód osobisty na samochód wystarczyły dokumenty z ZUS,US,NIP,Reg itd a przy gotówkowym raz dostałam 45.000 na dowód,3 mies.póżniej 10.000 też na dowód,i 15.000 łącznie 3 kredyty na dowód i nie było problemu jedynie trzeba regularnie spłacać.

  Reply
  1. Fitas

   Eve, nie odkrywasz nic nowego w tej kwestii. To nie tylko w Bnp Paribas trzeba regularnie spłacać. Wiesz co się najbardziej liczy w tej kwestii pożyczania i posiadania zdolności kredytowej w kredytach gotówkowych? Przede wszystkim zarobki. Jak nie masz zdolności kredytowej, bo nie masz odpowiednio wysokich zarobków to dostaniesz maksymalnie 20 000 zł, bo to jest taka kwota, którą łatwo ściągnąć w razie, gdyby dana osoba nie chciała spłacać rat. A to komornik zgarnie rodzinie (mamie, tacie itd.), albo zabiorą telewizor, samochód, mieszkanie i co tam jeszcze innego. Dlatego warto pomyśleć najpierw nad odpowiednią zdolnością kredytową, czyli o lepszych zarobkach,.

   Reply
 8. batinka

  Witam,
  ja złożyłem wniosek o kredyt gotówkowy na dowolny cel za pośrednictwem serwisu Pl@net 28 grudnia i do dziś nie ma żadnej decyzji w tej sprawie. Trochę za wolno to działa…

  Reply
 9. kamso

  najniższe oprocentowanie jeżeli brać już kredyt gotówkowy to tylko w tym banku

  Reply
 10. piotras

  Ja brałem we wrześniu 2011 w banku przy Grochowskiej w Warszawie, bez żadnych problemów – dowód i zaświadczenie o zarobkach, niska rata a co najważniejsze Bardzo miłe Panie. Polecam

  Reply
 11. markos

  Kredyt dali super 8) . Troszkę pośliznąłem się z ratą, więc trafiłem do windykacji i musiałem spłacić całość. Jak spłaciłem ,to kwote zaksięgowali jako oszczędności/czy jakoś tak/ a mnie z 'niespłaconym’ kredytem do komornika przekazali , kwote spłaty przejedli i mam dalej niespłacony kredyt. Z 8 tysi kredytu w ostatim roku spłaciłem więcej

  Reply
 12. arek

  Jeżeli postanowicie spłacić kredyt wcześniej,spłać cie ale nie liczcie na odzyskanie z tego tytułu części ubezpieczenia.Czekam już dwa miechy na prawie dwie stówy,pewnie się nie doczekam.

  Reply
  1. Piotr

   teraz się to zmieniło. Bank oddaje klientowi pieniądze (proporcjonalna składkę) po spłacie kredytu i sam zwraca się do ubezpieczyciela o zwrot skłaki. Wczesniej klient musiał czekac na reakcje ubezpieczyciela, stad taki czas zwrotu.

   Reply
 13. agnieszka

  Brak zdolności??
  Z mężem staraliśmy się o kredyt na 30tys. Mąż ma 4,5 tyś na ręke, mieszkanie własnościowe, ja 1650 na ręke i mamy jedno dziecko. Decyzja odmowna bo brak zdolności!! Niestety pani w oddziale NIE CHCIAŁA powiedziec czemu decyzja jest odmowna (niby BIG co sie nie zgadza, bo dzień przedtem został BIG i BIK sprawdzony przez znajomą z innego banku) . Ten bank to jakaś KPINA!

  Reply
 14. dariusz

  Z pisma Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego skierowanego do Prezesów Zarządów wszystkich banków, w tym BNP Paribas Bank Polska SA, wynika m.in., że w praktyce funkcjonowania banków występują nieprawidłowośc i związane ze stosowaniem art. 76 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe w zakresie określania w umowie kredytowej warunków zmiany stopy procentowej kredytu. Nieprawidłowośc i te dotyczą braku określenia warunków lub bardzo ogólnego jednostronnego określenia warunków zmiany stopy procentowej kredytu.

  Reply
 15. mirod

  Opinia o kredycie
  Byłem dzisiaj w oddziale BNP Paribas i faktycznie ze wszystkich ofert, które otrzymałem z innych banków ta od BNP okazała się być najlepszą.

  Kwota netto: 50 995 zł
  Kwota brutto: 52 519 zł – prowizja 2,99%
  Okres: 60 miesięcy / 84 miesięcy
  RRSO: 11,76% / 12,53%
  Rata: 1115,74 PLN / 898,66 PLN

  Reply
 16. uk

  Bank BNP Paribas jako jedyny bank w Polsce który udziela kredytów dla ludzi pracujących za granica, czy to siedziba jest w Polsce czy też nie.

  Warunki kredytowe najlepsze na rynku RRSO na poziomie max 13%.

  Reply
  1. Mac

   Cześć. Właśnie staram sie o kredyt gotówkowy w tym banku. Mógłbyśnapisać jakie warunki trzeba spełniać i jakie dokumenty dostarczyć aby dostać taki kredyt?pozdrawiam

   Reply
 17. pracownik

  kredyt na dochody z zagranicy
  Potwierdzam w BNP Paribas akceptujemy dochody uzyskiwane za granicą. Wymóg jest taki, że jeśli umowa nie jest w języku angielskim, to musi być przetłumaczona na polski przez tłumacza przysięgłego. Dodatkowo umowa musi być od co najmniej 3 miesięcy. Ze zdolnością nie powinno byc problemów, jeśli BIK jest ok. Zaczecam wszystkich, którzy nie chcą przepłacać do kontaktu, kredyt gotówkowy w BNP Paribas to obecnie najtańszy kredyt gotówkowy na rynku.

  Reply
  1. Mac

   Witam. Posiadam ang. odpowiednik BIK – Experian. Czy oprócz umowy muszę coś jeszcze tłumaczyć? Dzięki

   Reply
  2. Kamil

   Tutaj mały komentarz. Nie akceptują Państwo zarobków osiąganych w Luxemburgu na przykład.
   Dowiedziałem się o tym dziś.

   Kamil

   Reply
 18. mufka

  Witam, z mężem wzięliśmy w tym banku kredyt hipoteczny wypłacany w transzach. Bank od ponad tygodnia wstrzymuje transzę, nie chce podać nam powodów dlaczego to robi, odsetki u dewelopera lecą (przekroczenie terminu płatności). Jestem zirytowana brakiem odpowiedzi i olewaniem moich pytań, zbywaniem mnie ogólnikami i ukrywaniem prawdy. Bank naraża mnie na dodatkowe opłaty i kompletnie lekceważy. Nie wiem kiedy wypłacą transzę… Najbardziej nieżetelny Bank jaki widziałam, kompletna ignorancja i brak profesjonalizmu . Żałuję, ze wzięłam u nich kredyt. nie polecam nikomu!!!!!!!!! !!!!

  Reply
 19. gozdzie

  Witam,
  Opinia o banku PNB Paribas
  stanowczo odradzam korzystanie z usług tego banku! Obsługa jest beznadziejna, niekompetentna, zero kultury. Od pół roku mam problem z wypłaceniem pieniędzy z konta. Na przysłanie nowej karty czekałam od lutego do czerwca (ponieważ straciła ważność w lutym). Teraz jest problem z przesłaniem pinu. W każdym normalnym banku, jak karta traci ważność nowa zostaje wysłana na co najmniej miesiąc przed upływem ważności. Opłaty za prowadzenie konta są oczywiście pobierane, tylko ciekawe za co! Złodzieje !!!

  pozdrawiam

  Reply
 20. małgorzata

  Mam pytanie, odnośnie spłaty kredytu. Jeżeli nie spłacisz w dniu wyznaczonym pieniędzy, to czy zabierają je z konta automatycznie?
  Nie mogę tego nigdzie znaleźć. Na razie jestem zadowolona z kredytu. Od czasu załatwiania do wypłacenia gotówki zajęło to chyba 3-4 dni.

  Reply
  1. Piotr

   jesli konto i kredyt jest na ta samą osobe to automatycznie z konta zejdzie rata

   Reply
 21. przemo

  mozecie mi powiedziec czy jest ciezko uzyskac kredyt konsolidacyjny w tym banku BNP mam niewielkie opuznienia w w tych co teraz splacam nie przekraczaja 30 dni czy to dla nich bedzie problem ?

  Reply
 22. Młody

  Wg mnie to najtańszy kredyt aktualnie 🙂
  Jaki inny bank nie daje do kredytu gotówkowego obowiązkowego ubezpieczenia ? Powiedzcie?
  Warto skorzystać z promocji tymbardziej , że kończy się ona 31 grudnia:

  Warunkiem uzyskania oprocentowania 8,9% w skali roku jest udzielenie kredytu na minimum 20 000 PLN na okres nie dłuższy niż 60 miesięcy, przystąpienie do grupowego ubezpieczenia (Pakiet C) oraz posiadanie pakietu L, którego miesięczny koszt wynosi 15 PLN (możliwe jest też obniżenie kosztu do 0 PLN pod warunkiem zasilania rachunku kwotą 2 500 PLN oraz dokonywania min. 3 transakcji kartą debetową miesięcznie).

  Ubezpieczenie nie jest wymagane w przypadku skorzystania z oferty promocyjnej w wariancie z pakietem M/L do kwoty kredytu nie wyższej niż 19 999 zł, jego koszt liczony jest od raty i wynosi od 1,99% do 5,99%
  Oprocentowanie 8,9% w skali roku dot. kredytu na min. 20000 zł do max. 60 mies. w ofercie z grupowym ubezpieczeniem, kontem w pakiecie L przy wpływie min. 2500 zł/mies. i 3 transakcjami kartą debetową. RRSO = 12,06% przy w/w warunkach dla kredytu w kwocie 30000 zł z uwzględnieniem prowizji 3,99% i ubezpieczenia 1,99% od raty dla 60 mies. Całkowita kwota do zapłaty: 39 546,23 zł, rata kredytu: 659,10 zł. Szczegóły promocji dostępne w oddziałach banku i na stronie www. Oferta ważna do 31.12.2013. Nr 1 wg Total Money.pl z dn.19.08.2013 (dla kredytu 25000 zł na 24 mies.).

  Reply
 23. rita

  generalnie ZDECYDOWANIE NIE POLECAM TEGO BANKU, osoba z mojej rodziny wzięła kredyt, dodatkowo kartę kredytową. Z przyczyn od niej niezależnych straciła pracę i stały dochód. Mimo pism z prośbą o zmniejszenie raty, Bank OD RAZU SKIEROWAŁ SPRAWĘ NA DROGĘ SĄDOWĄ – ten Bank oznacza same kłopoty. Mało tego w pozwie zażyczyli sobie zawyżonej kwoty !!!! Malutki poślizg i problemy gotowe. Osobiście mam kredyt w innym banku i nigdy nie zmienię. A to jest bagno!

  Reply
 24. Roman

  Złożyłem wniosek o udzielenie mi kredytu na niewielką sumę.Po podpisaniu umowy w dniu 12 września 2014 roku do dzisiejszego dnia tj.17 werześnia 2014 roku nie otrzymałem kredytu pomimo podania konta do przelewu aby odbyło sie to szybciej i sprwniej gdyż mialem zobowiązania u innych osób .Samemu trzeba biegać i załatwiać sprawy , bo nawet nikt nie raczy poinformować klienta o dokonaniu „dalszych formalności” pomoimo że podałem telefon kontaktowy łącznie z e-mailem. Gdy zauważyłem , że pieniędzy nie ma na koncie jak mi obiecano, że wpłata będzie już na drugi dzień musiałem sam się dowiedywać z jakiej przyczyny nie mam wpływu środków na moim koncie. Po za tym przy kredycie okazuje się że jest zakładane konto wraz z kartą bankomatową w czasie jego trwania i co roku trzeba placić dodatkowo za utrzymanie konta co miesiąc po 6,50 zł. i dodatkowo roczną opłatę karty i kredytu po 39zł w czasie trwania kredytu . Raty nie należą do najniższych w tym banku a wręcz przeciwnie jak się reklamuje ten „BANK”. Jestem rozczarowany i zawiedziony bardzo tym bankiem pomimo , że chciałem wziąść kredyt po raz kolejny, gdzie 3 lata temu to się opłacało .Rozczarowałem się tym bankiem bardzo mocno .

  Reply
 25. Klient od 10 lat - wcześniej przed przejęciem jeszcze

  Obecnie jestem na etapie kierowania pisma do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego na temat dręczenia i nękania telefonami w przypadku opóźnienia ratalnego kredyt na 30.000 do spłaty z kosztami 40.000 z 2009 w tym roku mi się kończy. Pozostało 8.000 zł i straciłem prace bank nie chce zwierać żadnej ugody , nalicza koszty i kieruje do Sądu. Zdecydowanie nie polecam Banku Miły przy zawieraniu umowy później okazuje się że odziały nie maja nic do powiedzenia tylko centrala. Żadnej sprawy nie można załatwić polubownie arogancja i poniżanie ludzi. A każdemu może się wydarzyć utrata pracy pamiętajcie o tym przy podpisywaniu umowy? sam Fakt żądania adresu e-mail świadczy o tym jak się obawiają komentarzy:) A nadmieniam to 4 kredyt w tym banku miałem spłacone i raz się wydarzyła stacja i mnie chcą dobić…………totalna depresja nie bank

  Reply
 26. Kaudia

  Weryfikacja przeszła poprawnie ale z powodu że ma czystą historię kredytową czyli nic nigdy na kredyt ani na raty nie brałam-dyskwalifikuje mnie jaką osobę godną zaufania .To żenada w jakim ja kraju żyję ……..

  Reply
 27. zeti

  jak sie kase pozycza to sie kase oddaje ludzie co sie dziwicie?a wy byscie chcieli zeby wam ktos kasy nie odal?Nie jestem pracownikiem banku sam teraz kredyt zalatwiam i mam odlozone kase w razie czego na 6 miesiecy bo przez taki czas zawsze mozna cos wymanewrowac .Nie stac kogos pozyczac to niech nie pozycza !! a nie pozniej placz i lament

  Reply
 28. smiech

  do „zeti” „Pracownika”
  Raz Pierwszy i ostatni wziąłem kredyt w tym banku..:-) heh..
  kwota 40tys. na 6 lat, rata około 1200zł
  spłaty regularne, ot dopóki nie wyjechałem na wakacje (1,5 miesiąca Tajlandia) fakt, moja wina, nieprzelelalem pieniążków.. ale co tam stwierdziłem..(pomijam fakt dziwnych nr tel. w ilości 20 dziennie)
  wrociłem do Polski i odebrałem.. w sposób wręcz uwłaczający na jakąkolwiek obsługe zostałem poinformowany, że jeżeli nie spłace windykator.. proszę bardzo:-) odczekałem miesiąc (spałata raty zaległa 60 dni) i terenowy pojawił się gdzie? i tu najlepsze.. w moim domu rodzinnym bez żadnych skrupułów zdradzając tajemnicę bankową (kwota, terminy spłaty raty, kwote raty, czas trwania zobowiązania) hehe.. niestety przy takim postępowaniu niebyło nawet mowy o jakim kolwiek spłacaniu..
  oczywiście nekanie poprzez tel, sms, e-mail nieustwało.. na szczescie przyszlo tez pismo z propozycja ugody.. kwota nieodbiegała zbytnio od kapitału + odsetki.. po krótkich negocjcjach spadła do satysfakcjonujacej..
  Ugoda podpisana(z niepoważna insytucja do czynienia najlepiej miec jak najmniej) calość zobowiazania z ugody (42tys.) Bank otrzymał w tym samym dniu.. hehe i tu pojawił sie problem..
  z… aktualizacją biku .. po 1 miesiącu (splata 17luty 2014) reklamacja 1 kwiecień „w przypadku ugody bank ma do 2 miesiecy na aktualizacje” 10.06.2014 Brak aktualizacji i ktos sie skontaktuje na jakim etapie jest sprawa..:-) smiech na sali moze za kolejne 6m?? byc moze natomiast ja niezamiezam dluzej czekac i jutro wysylam zawiadomienie o braku zapisow w regulaminie o takich terminach, jak rowniez zwroce się o pomoc do prawnika bieglego w tym zakrecie i bede domagac sie od BNP PARIBAS odszkodowania ws.blokowania biku przez okres dluzszy niz udzielano mnie odpowiedzi w pisemnej reklamacjimi, jak rowniez naroszenia i zlamania tajemnicy prawa bankowego:)
  w skrócie: ODRADZAM:-)
  dają szybko kasę i na konkurencyjnych warunkach.. ale jak to mawiają.. CO JEST TANIE-OKAZUJE SIĘ DROGIE:-)
  ZANIM PODPISZESZ ZASTANÓW SIĘ ..:-)
  POZDRAWIAM

  Reply
  1. zeti

   no zostalo 29 miesiecy narazie niespodzianek nie robia poza wyzszymi pierdolkami w koncie wyplata z bankomatow itd na tle m.banku to itak zle nie jest choc wkurza Nie bylem nie jestem i pewno nie bede pracownikiem banku za 29 miesiecy koncze splacac mieszkanie i zadnych kredytow wiecej bo to nerwowe i wolno czas leci .Co do samego banku nie nekaja mnie z durnymi ofertami i zadzwonili z zyczeniami w urodziny co prawda oprocentowanie leci w dol a ja mam stale ale co tam nie skoncze jak frankowcy mam kilku w pracy placz i lament bo sie luksosow zachcialo

   Reply
  2. zeti

   to chyba tez jakas lipa mi dali 50 na 5 lat i rata jest z ubezpieczeniem 1088 pln 9tylko hmm sam nie wiem bym musial spojrzec co to za ubezpieczenie )

   Reply
 29. Kasia

  Ludzie, tak całkiem poważnie teraz pytam. MBANK czy BNP PARIBAS ? Proszę o opinię ludzi, którzy rzeczywiście spłacają regularnie kredyt i ich opinia o banku nie jest uzależniona od problemów z „własnej winy”.

  Reply
  1. Piotr

   porównaj kalkulację kredytowa i wszystko bedziesz wiedziała 🙂

   Reply
 30. Krystyna

  Witam wszystkich zadowolonych i nie zadowolonych z tego banku. Wiadomo, że jak bierze się kredyt to trzeba go spłacać. Mam kredyt w tym banku od kilku lat, załatwienie go trwało ok. 20 minut. raty dużo niższe od takiej samej kwoty niż np. w PKO BP, w którym miałam konto kilkanaście lat. Rachunek bez opłat, przelewy bez prowizji, karta kredytowa bez opłat w PKO BP 6,-zł co miesiąc. Obsługa profesjonalna, ale zgodzę, że można spotkać się z obsługą nie zawsze odpowiadającą klientowi banku. Trzeba czasem krytycznie przyjrzeć się swojemu zachowaniu i swoim wymaganiom, a określenie „bagno” to najczęściej używane określenie przez niezadowolonych klientów,którym nie udaje się nic załatwić w rożnych bankach
  a dlaczego to niech sami się nad tym zastanowią bo muszą być tego powody nie tylko ze strony banku.
  Pozdrawiam i polecam jak najbardziej Paribas.

  Reply
 31. mirosław.w

  Dwa lata temu też szukałem kredytu, na początku wziąłem się za bieganie po bankach i porównywanie ofert. Ale ich jest tyle, że to była niekończąca się opowieść. Brat mi polecił pko, więc tam poszedłem. Tam doradca wyliczył mi wysokość raty w każdym banku, pokazał inne koszty i sam wybrałem najlepsze rozwiązanie. Oszczędziłem mnóstwo czasu i jestem z tego bardzo zadowolony. Polecam.

  Reply
 32. nowa klientka

  Czytam komentarze i trochę zaczynam się bać. Wzięłam kredyt gotówkowy, nie zamierzam mieć żadnych „poślizgów”, ale czy człowiek przewidzi co może wyskoczyć w życiu? Ktoś mi doradził ten bank, że bardzo korzystne oprocentowanie, i to się zgodziło. Kredyt dostałam szybciutko, bez żadnych problemów, potrzebowałam pieniądze w 2 dni (27 tys,) i dosłownie tak załatwiłam, wybierając oddział najbliższy mojego miejsca pobytu. Wszystko bardzo sprawnie, życzliwie, odczułam troskę o zadowolenie klienta. Gdy dzwonię po jakąś informację do tego oddziału, zawsze jestem załatwiana super. Chyba wszystko zależy nie tyle od banku, co od ludzi na jakich się trafi – ja miałam szczęście. Najbardziej podoba mi się strona internetowa. Nie muszę o niczym pamiętać, niczego pilnować (poza oczywiście co miesięczną kwotą wpłaty) – tam wszystko jest jak na talerzu podane. W żadnym banku (a trochę ich „przerobiłam”) nie ma tak pomyślanej strony internetowej. Wiesz z niej wszystko – wszelkie zestawienia, jakie tylko ci się marzą, podział pod różnym kątem wydatków i przychodów, przejrzysta historia i to, o czym masz pamiętać. Nie zgubisz niczego. Ale wszystko fajnie, póki nie wyskoczy coś nieprzewidzianego, a tutaj czytam na ten temat niezbyt dobre rzeczy… Moim zdaniem kultura banku objawia się w momencie, kiedy klient ma jakiś problem… Więc na razie jestem zadowolona, ale nie wiem, jak będzie dalej.

  Reply
 33. justa

  mam pytanie. nie dawno dostałam umowę o pracę i chciała bym wziasc porzyczke na jakieś 5.000 zł. nie. brałam. nigdy żadnych pożyczek i nie mam historii kredytowej z tad moje pytanie czy bank mógł by mi udzielić takiej pożyczki. moi rodzice wzięli w tym banku 80 tys i są zadowoleni z banku i obsługi.

  Reply
 34. Paweł

  Witam , czy jezeli posiadam wpisy do rejestrów z racji nie uregulowania platnosci za rachunki telefoniczne , kredyty chwilówki online , ktore sa juz uregulowane ! Czy mogę starac sie o pożyczkę , dla ktorej mam żyranta ja i osoba ktora podpisze się pracuje i posiada umowę o pracę. Prosze o odp

  Reply
 35. Klient

  Zaciągnąłem kredyt w styczniu 2010 roku w kwocie 30 tys. Czekałem prawie dwa tygodnie na decyzję ale trudno, duża kwota długie oczekiwanie. Po niespełna 18 miesiącach spłaty (kredyt na 60 miesięcy) otrzymałem informację o podwyższeniu oprocentowania z 9,9% do 11,5%. Napisałem reklamację na portalu planet.pl i oczekiwałem na odpowiedź 2 miesiące i 12 dni. Sądziłem że na taką reklamację będę oczekiwał 1 miesiąc, ale to chyba nie dotyczy BNP. Po kilku miesiącach gdzie wartość wszystkich kredytów oraz wartość pieniądza spadała ja płaciłem więcej a BANK odpisał że miał prawo na podwyższenie oprocentowania.
  Spłaciłem kilkanaście jak nie kilkadziesiąt kredytów i nigdzie nie podwyższyli mi raty, oprócz BNP Paribas.
  Odradzam wszystkim którzy chcą zaciągnąć kredyt a jeśli nie macie wyjścia weżcie adwokata do OWU.

  Reply
  1. jDevel

   Ja w styczniu 2015 zacignąłem kredyt na 10000, rat 15 po 762,09 z oprocentowaniem 12%. Dziś przysłali nowy grafik rat: 14 po 759,97 z pomniejszonym oprocentowaniem do 10%.

   Jak na razie na moją korzyść. Ale czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego to oprocentowanie się zmienia skoro jest w umowie że jest to stała stopa procentowa w skali roku?

   Reply
   1. Piotr

    Oprocentowanie zgodnie z ustawa nie może przykroczyć 4-krotności stopy lombardowej(na dzień dzisiejszy 2,5%). Także bank zgodnei zustawa był zobowiązany do obniżenia oprocentowania. Ja równeiż jestem klientem tego banku i polecam wszystkim

    Reply
 36. Michał

  Najlepszy kredyt gotówkowy na rynku!
  Tysiące zadowolonych klientów, gwarancja najniższego oprocentowania.

  Reply
 37. Piotr

  Obecnie kredy gotówkowy z oprocentowaniem od 5,9%, niski koszt ubezpieczenia lub jego brak. Dla większych kwot istnieje mozliwość negocjacji warunków.
  Polecam

  Reply
 38. Bartłomiej

  Problem może pojawić się, gdy bank nie chce nam dać kredytu, bo np. zalegaliśmy kiedyś z ratami i BIK to odnotował. Co w takim przypadkU? Dobrym pomysłem jest wyczyszczenie historii kredytowej, aby poprawić swoją zdolność. Nie jest to łatwa sprawa, ale z pomocą profesjonalnej firmy, jest to możliwe.

  Reply
 39. Jolta

  Zupełny brak profesjonalizmu i kompetencji – pracownicy nie znają warunków oferowanych produktów. Lepiej byłoby gdyby nie przekazywali żadnych informacji, niż wprowadzali w błąd!!! – Umowę zawartą, bez udziału pracowników banku – drogą elektroniczną, zdecydowanie należałoby nazwać usługą profesjonalną, z rzetelnym przekazem danych. W Oddziale straciłam ponad 2 godz (drukowanie, uzgadnianie, szepty, sprawdzenie regulaminów i ofert – zabawa) i na koniec mam i tak wyższe oprocentowani, niż uzyskane w dniu zawarcia umowy!!!
  Osoby udzielające kredyt nie poinformowały mnie należycie o warunkach finansowania – wprowadziły mnie w błąd i naraziły na straty. Czytajcie wszystkie załączniki do załączników od załączników . W żadnym wypadku nie słuchajcie Doradców!!! Albo lepiej, zmuszajcie ich do spisania warunków na 1 kartce i podpisania jej, jak oświadczenie , że to wszystko!

  Reply
 40. byk

  100% beznadzieja analityków nie polecam kredytu hipotecznego masakra po 1,5 miesiąca brak możliwości podjęcia decyzji przez analityka negatywnie z tytułu braku aktu notarialnego kupowanej nieruchomości kto mi sprzeda nieruchomość jeżeli nie mam kasy beznadziej

  Reply
 41. Piotr

  Nie polecam banku. Brak profesjonalnej obsługi. Złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny w oddziale Lublin, Krakowskie Przedmieście na skończenie budowy piętra domu. Pani obsługująca powiedziała że po złożeniu wniosku i dokumentów przyjedzie rzeczoznawca do 2 tyg. niestety nawet po 4 tyg. nie przyjechał a pani z obsługi udaje zdziwioną. Dodzwonić się nie można a jak już to odbiera ktoś inny i mówi że oddzwonią a tu nie dzwonią. Lepiej jest w tym banku na infolinii porozmawiać przynajmniej ktoś odbiera telefon.

  Reply
 42. maniek

  No w BGŻ po tym połączaniu banków z bnp paribas to można liczyć na jedno z najniższych oprocentowań na rynku.
  Ja sam tam mam kredyt już 3 miesiące i obliczałem to w rożnych rankingach i porównywarkach kredytu i wszędzie w sumie ten kredyt wychodził jako najtańszy a zawsze znajdował się w top 3 najtańszych kredytów.
  Dodatkowo mam konto w bgż bnp paribas i dostałem kredyt od reki bez zbędnych formalności i starty papierów – pieniądze na swoje konto dostałem w ciągu jednego dnia.
  Polecam – głównie ze względu na niskie oprocentowanie.

  Reply
 43. Patrick99

  Mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polega ta prowizja dla nowych klientów 2,9%? To jest tak, że nowy klient, który przychodzi z ulicy ma lepszą ofertę na przykład od stałego klienta? Generalnie taki trend się utrzymuje chyba w każdym banku. Nie jest to zbyt sprawiedliwe względem tych wiernych klientów, którzy od lat są w banku, ale to się może niestety kiedyś odbić na bankach, bo nie docieniają sprawdzonego klienta. Ja bym się wkurzył jak po 10 latach posiadania konta, nagle mój sąsiad dostałby lepszą ofertę.

  Reply
 44. radek

  Kredyt w BGŻ to dobry kredyt – ja mam teraz tam kredycik na 7000 złotych i moimm zdaniem jest ok i to bardzo.
  Oferty kredytu jak i całą umowę przeglądał mój znajomy, który siedzi w kredytach i powiedział, że jak na kredyt gotówkowy to dostałem bardzo dobre warunki – on jak doradca kilka innych banków takiej nie ma a wynika to stąd, że teraz te banki się połączyły i maja jakieś promocje i stąd opłaca się tutaj wziąć ten kredyt.
  Dlatego co mam napisać – polecam 🙂 bo się opłaca skoro jest najtaniej to po co gdzie indziej przepłacać 😀

  Reply
 45. Zielony

  Mógłby mi to ktoś bardzo szybko obliczyć lub chociaż podać przybliżone wartości? Chodzi mi o to, że planuję wziąć 100 000 zł kredytu w BNP. Mam pytanie, a właściwie dwa pytania: ile będzie wynosiła miesięczna rata w przybliżeniu do 50 zł. Zaś drugie pytanie, to jaki bęzdie całkowity koszt tego kredytu uwzględniając już wszystkie te prowizje i odsetki dla banku. Czy jest gdzieś może jakiś kalkulator kredytowy, który mógłby to jakoś szybko i łatwo przedstawić? Z góry dziękuję. Jeśli tak, to gdzie mam kliknąć i co mam zrobić?

  Reply
 46. bolo

  Omijać wielkim łukiem, wcisnęli nam kartę kredytową twierdząc iż przez pierwszy rok nie będziemy za nią płacić tylko będzie opłata ubezpieczeniowa, skłamali by tylko dosłownie wcisnąć nam tą kartę i dostać za nas prowizje.
  W dodatku drogie prowadzenie konta, duże odsetki od kredytu i same problemy po połączeniu z BGŻ, nic nie można załatwić w ich nowych „placówkach”.
  Jednym słowem ujmując banda złodziei !!!
  Przenieśliśmy się do Alior i jak na razie odpukać.

  Reply
  1. andy

   mi oddali kase co zabrali sam sie zdziwilem parodia taka ze najpierw musialem gotowka to wplacic zeby to zamknac a kase odeslali po paru dniach na konto glowne

   Reply
 47. Adrianos

  Ja brałem kredyt w tym banku jakieś dwa lata temu. Nie miałem najmniejszego problemu z tym żeby mi go przyznali. Udałem się do banku z kompletem dokumentów, zostałem przyjęty przez bardzo miłą Panią i nie było żadnych problemów. Teraz jestem juz przy końcu spłacania moich rat. Przez ten cały czas nie spotkałem się z niczym nieprzyjemnym ze strony banku, a wręcz przeciwnie. Niedawno zadzwonili do mnie i pytali, czy nie potrzebuję dobrac sobie jeszcze trochę kasy. Myślę, że jeśli spłaca się kredyt w terminach to nigdy nie ma powodów do narzekań. Wystarczy przeczytać umowę i stosować się do warunków w niej zawartych. Ot i cała filozofia.

  Reply
 48. Marcel307

  W większości BGŻ BNP Paribas ma dobre opinie, zarówno jeśli chodzi o kredyty jak i o konta osobiste, ale polecam, żeby nie sugerować się jedynie opiniami i mieć własny rozum żeby nie popaść w jakieś konkretne zadłużenie, kiedyś brałem kredyt, obecnie jest już na szczęście w całości spłacony i wiem z własnego doświadczenia, że najlepiej wybrać się do placówki i o wszystko dokładnie się dopytać jak również przeczytać dokładnie umowę żeby jak pokazuje przykład bolo ktoś nie wcisnął jakiegoś niepotrzebnego produktu za który dodatkowo trzeba płacić bo to generuje dodatkowe a jak czasem się okazuje niepotrzebne koszty.

  Reply
 49. Kamil Klient

  Jestem klientem banku BGŻ BNP Paribas już od dłuższego czasu. Około pół roku temu stwierdziłem razem z żoną, że najwyższa pora na remont ogólny domu. Zaczęliśmy szukać najlepszego kredytu i doszliśmy do wniosku, że największe szanse na otrzymanie go znajdziemy w moim banku i będzie on tam najbardziej opłacalny. Dostaliśmy tyle ile chcieliśmy, czyli 80 tysięcy złotych na 5 lat. Obsługa była miła i przyjemna, decyzja myślę, że całkiem sprawna i ogólnie bez problemów. Mamy niskie, wyjątkowo korzystne oprocentowanie (to bardzo duży plus). Myślę, że z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że moja opinia o Kredycie w BGŻ BNP Paribas jest wyjątkowo poytywna

  Reply
 50. MrG

  Ten bank to DNO! Jestem z Lublina. Mam kredyt hipoteczny, konto firmowe i kredyt obrotowy. Bank zacofany technologicznie. SMSy w kontach firmowych niedostępne mimo ślepych obietnic! Współpraca z tym bankiem to ciągła udręka. Ze wszystkim trzeba dymać do oddziału. Nie potrafią zadbać o obecnego klienta. Mój „opiekun” jeśli w ogóle można go tak nazwać nie potrafił dopilnować dla mnie prozaicznych tematów. Mój kredyt obrotowy realizowany zgodnie z założeniami umowy był podpisany na 12 miesięcy. Po tym okresie zamiast dać lepsze warunki,przedłużyć i podać sobie rękę zaczynają piętrzyć się przeszkody i procedura jak przy hipotece. Ponowna gruntowna weryfikacja firmy, taczka dokumentów .. myślę trudno. Załatwiłem, przekazałem opiekunowi potwierdził że to wystarczy więc pojechałem na ferie zimowe. Po 4 dniach zaczęło się wydzwanianie i psucie odpoczynku że analityk chce jeszcze zaświadczenie takie a takie i jeszcze to i jeszcze tamto. Na koniec okazało się że muszę zapieprzać do lokalnego oddziału w Zakopanym podpisać jakiś kwit i zapłacić 700 zł za łaskawe przedłużenie kredytu o miesiąc bym mógł donieść dokumenty po powrocie do Lublina. Następnie po powrocie się okazało że poprzednie dokumenty są już nie ważne bo przecież minęło 14 dni i śpiewka od nowa a na koniec mi dowalili że nie mam zdolności bo styczeń jest słaby (wydaliśmy masę kasy zarobionej w listopadzie i grudniu na nowe urządzenie biura) mimo że listopad i grudzień był na maksa tłusty. Jestem na etapie przenoszenia wszystkich produktów do banku ING gdzie równolegle posiadałem konta od ponad 10 lat i traktowany jestem jak człowiek. W banku BGŻ nie dowiesz się niczego jeśli jest decyzja odmowna na jakiś produkt. Tekst standardowy „system mi tego nie przyjmuje” albo „analityk twierdzi że nie”. Beton, ściana,zapora … Dziwne jest to że „analityk” w 4 innych bankach po rękach mnie całuje. Zmarnowałem tylko czas w tym banku … jestem wzorowym klientem a oni mi robią łaskę na każdym kroku. Niech się w tyłek ugryzą … żegnam. NIE POLECAM!

  Reply
 51. Bylekto

  Witam chciałbym się podzielić z wami jaki ten bank jest podstępny, mianowicie jakieś 4 lata temu mój tata wziął w tym banku kredyt spłata była regularna nie było żadnych komplikacji i pewnego dnia mama dostałą ofertę w innym banku żeby zamienić te wszystkie kredyty w jeden kredyt i tak właśnie zrobili kredyt w BGŻ BNP Paribas został spłacony jakiś za przeproszeniem dureń nie poinformował moich rodziców o tym że jeszcze trzeba zamknąć ten kredyt i tak minęło 2 lata przez te 2 lata nikt się nie odzywał aż nagle po 2 latach bank się odezwał że kredyt nie został spłacony że narosły przez te 2 lata odsetki, i prosze mi powiedzieć gdzie tu jest logika ? NIE POLECAM! tego banku to są złodzieje i wyzyskiwacze a pan Łukasz nie będę wymieniał nazwiska który groził mojemu tacie chyba nie wiem z kim rozmawiał i dla jego wiadomości jak to czyta to niech się spodziewa że którejś nocy pan Łukasz zaginie w akcji. Dziękuję dobranoc.

  Reply
 52. Bob

  Zdecydowanie NIE POLECAM. To są dziady, przed połączeniem Z BGŻ BNP PARIBAS można było się ew. spóźnić, a teraz po połączeniu jakaś baba dzwoni do mnie z pretensjami gdzie jest rata – chamstwo totalne. A jak powiedziałem, że myślę o zmianie pracy – to od razu wyskoczyła, że blokuje mi kartę kredytową, bo są nieaktualne dane o pracodawcy. NIE KORZYSTAJCIE Z TEGO BANKU – BO ZANIM SIĘ ZORIENTUJECIE – ZOSTANIECIE BEZ KASY.

  Reply
 53. Magda

  Nie polecam bank polaczyl mi ROR z kredytem (nie zakładając rachunku technicznego) , po czym podniosl oplaty za ROR nie informujac mnie o tym o sprawie dowiedzialam sie po pół roku! Praktyka ta jest niezgodna z prawem i wpisane na liste klauzul zakazanych w UOKiK a bank w odpowiedzi na moje dwie reklamacje zaproponowal podpisanie aneksu za ktory i tak musialam zapłacic. Żeneda, fatalna obsluga posprzedazowa i duzo nerwow. Nie polecam chyba ze ktos lubi jak sie robi z niego idiote.

  Reply
 54. mariusz

  po przejeciu sygma bank zadzwonili do mnie ,że mogę wziąsć 160 tysiecy krdytu po dwóch miesiącach kiedy złozyłem wniosek o 6 tysiecy i nic sie nie zmieniło analityk w warszawie mój wniosek odrzucił Sygma bank wracaj a pnb nie polece

  Reply
 55. Miras

  Masakra,najgorszy bank jaki znam,żeby dostać 1000 zł,kredytu,kupa papierów wyciągów itp.3 dni weryfikują i na końcu i tak ci nie dadzą.bo jest rozbieżność w dochodach albo nie mam rachunku za czynsz,..nie polecam tego banku szkoda czasu

  Reply
 56. Grzegorz

  Nie polecam, miałem konto, zero wiedzy pracowników banku. Wszystko ładnie, pięknie dopóki nie musieliśmy skorzystać z kredytu. Okazało się, że pani w banku nie umiała spisać wniosek ( czy jakoś tak )i oczywiście nic się nie dało z tym zrobić. Chcieliśmy zamknąć konto to pani nie widzi pieniędzy na rachunku, trzeba przyjść w nastepnym dniu. Okres wypowiedzenia 30 dni, a my już musieliśmy wszystko wypłacić bo niby już nie można korzystać z konta, to przelało czarę goryczy. Na szczęście trafiliśmy na panią Asię z Multikredytu na Racławickich i wszystkim pokierowała. Kredyt tani, szybko i już nigdy więcej BGZ BNP!

  Reply
  1. kaska

   Masakra.Od kiedy BGŻ połączył się z Paribas to już nie jest bank tylko parabank.Trzymali moje pieniądze(dość duże) na koncie przez lata beż żadnych odsetek i pech chciał, że na koniec roku zabrakło, żeby mogli pobrać sobie na ratę. Po 11 dniach wysłali mi powiadomienie za 150zł akurat tego dnia kiedy pieniążki wpłynęły na konto(przynajmniej taka była data na piśmie, bo list dotarł do mnie dużo póżniej bez stempla z datą nadania)Odwołanie nic nie dało.Teraz chciałem wziąć kredyt, miało być szybko i bez problemu, czekam trzy tygodnie i nic nie wiadomo.Jak najdalej od tego banku.

   Reply
 57. Bialamewa

  Witam potrzebuje kredyt 2000 zl gdzie stała kwota na moim koncie w paribasie to 600 zl. Czy mam szansę aby uzyskać od paribas pozbyć czy nie ma szans ??? Proszę o odpowiedź ważne !!!

  Reply
 58. Kamil

  Witam w dniu dzisiejszym staram sie o swój pierwszy kredyt
  1. rozmowa telefoniczna, miła Pani wszystko czarno na białym
  2. dostarczenie dokumentów do oddziału miła atmosfera jak najbardziej polecam ten bank.
  3. a jutro sie okaże czy kredyt dostanę wieć opisze wiecej.

  Reply
 59. Katarzyna

  Z tego co słyszałam, to ten bank cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami a kredyty mają na rozsądnych warunkach.

  Reply
 60. KAJA

  Ja jestem bardzo niezadowolona z tego banku. Mam tam raty, które spłACIŁAM SZYBCIEJ. bYŁY całe korowody kiedy poprosiłam o zaświadczenie z banku o spłacie rat. OLbsługa bardzo niemiła. W jednym Banku mnie wyproszono bo zamykają, a kiedy zapytałam dlaczego nie zmienili godzin otwarcia na swojej stronie internetowej, to powiedzieli ze to nie jest ich zakres obowiazków. pojechałam do drugiego banku…. w kolejnym banku 2 „wolnych” Panów czekam…czekam…coś wklepują w komputer…tak z 15 minut. za mną kolejka. W końcu spytałam czy ktoś łaskawie nas obsłuży bo ani B ani Me a już 15 minut czekamy (dodam że byłam wówczas w bardzo widocznej ciąży) Pan łaskawie poprosił mnie do okienka. Mówie mu, tłumacze o co chodzi a on do mnie ze nie wie jak to zrobić. W koncu zawołał porzełożoną. powiedzieli mi że kredyt niespłacony jest. Jak niespłacony jak całą kwotę przelałam., brakuje 8gr które wieły sie niewiadomo skąd. Ale oni to załatwią i do 7 dni bedzie odp. przy odbiorze zaswiadczenia 50 zł opłaty. Poszłam wiec jeszcze do punktu w inny dzien zeby dokładnie sprawdzić kwote zadłużenia. nagle z 8 gr zrobiło sie 98… nagle z 7 dni oczekiwania 30 dni (co jest wrecz śmieszne bo w innych bankach jest to od 7 do 14 dni) a z opłaty 50zł nagle jest to za darmo i przychodzi na adres domowy. i bądz tu człowieku mądry!!! nie polecam!

  Reply
  1. yoko

   Miałam to samo spłaciłam kredyt konsolidacją, po czym okazuje się ,że kredyt nie jest spłacony i wydzwaniają mi po 1,5 roku mówiąc ze mam 49 zł zaległości po czym idę do banku a Pani w okienku , która ledwo umie obsługiwać się komputerem mówi ze mam 280 zł niedopłaty ,ze ona nie może zobaczyć jak to się stało , że nie jest spłacony bo maja jakiś system zmieniony. Ludzie… dodam ,że po spłacie kredytu byłam w innej placówce Pan zrobił ksero potwierdzenia wpłaty i nic mi nie powiedział sprawdzając status kredytu,że np jest za mało spłacone. Masakra, nie polecam nikomu tego banku . Byłam w kilku placówkach, pracownicy nic nie wiedzą, nikt za nic nie jest odpowiedzialny. . Najmniej konkretny bank jaki znam. Dla mnie osobiście porażka. Spłacę tą niedopłatę i nigdy więcej, a każdemu wręcz odradzę .

   Reply
 61. Martyna

  Nie jestem zadowolona ze swojego oddzialu chodzi o panie ktore tsm pracuja nie sa mile i brak wiedzy alw to mowie to jest na moiej ul nie wiem jak gdzie indziej. Problemy w zamknieciu konta miala osoba niepelnosprawna po interwencji rodziny udalo sie. Napewno juz nie skorzystam z tego banku.

  Reply
 62. Dora

  Takiego bałaganu i traktowania klienta per noga jak w tym banku, jeszcze nie spotkałam! Stanowczo odradzam jakiekolwiek kontakty z nimi. Każdy bank da kredyt opierając sie na BIK. Nie potrzeba mieć z BGŻ do czynienia.

  Reply
 63. Olgierd

  Nie polecam tego banku. Zrobiłem zakupy w jednym z marketów RTV i AGD zakupy na raty. Raty rozłożyłem na 20 a spłacać zacząłem szybciej. Kiedy zostało mi do spłaty 4 ostatnie raty (mieszcząc się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem) telefon za telefonem że mam wpłacić następną ratę. Na płatność ostatniej raty pozostało mi 7 miesięcy (wysokość 109zł) wydzwaniają po kilka razy dziennie, przysyłają pisma z wymagalnymi odsetkami i termin spłaty 14 dni.

  A najlepsze jest to że pomiędzy wydzwanianiem i listami z groźbami przysyłają listy że udzielą Ci kredytu na 60 tysięcy złotych.
  Jednym słowem klient to śmieć, ma płacić kiedy oni chcą, na lini telefonicznej jak im powiesz że nie udzielisz im danych osobowych to wręcz krzyczą przez słuchawkę, nękają listami raz z zadłużeniem a raz ze specjalną ofertą kredytu.

  Reply
 64. Alicja Wiaderek

  Pomocy !!!
  Mam problem z Bankiem BGŻ.
  Mąż który zmarł w 2016 roku posiadał kartę KK Gold na której miał polisę fakultatywną dla KK GOLD,PAKIET UBEZPIECZEŃ ,spłata zadłużenia.
  Po śmierci zwróciłam się do banku by skorzystać z tej polisy.
  I co i nic .dostałam odpowiedz że w pakiecie nie ma najbardziej podstawowego ubezpieczenia od spłaty zadłużenia w przypadku śmierci.
  Proszę o pomoc jesli ktoś walczył z tym bankiem.

  Reply
 65. Grzegorz

  NIE POLECAM tego banku .Po wzięciu kredytu podpisaliśmy aneks do umowy dot. braku prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu .Spłacaliśmy kredyt częsciowo kilka razy i za każdym razem bank pobierał prowizję !!! .Oczywiście reklamowaliśmy to i pieniądze wracały do nas ale bank bezprawnie obracał naszymi pieniędzmi przez kilka dni .Po całkowitej spłacie kredytu hipotecznego wg umowy bank w ciągu 14 dni (roboczych) powinien się z nami „rozliczyć” tzn dostarczyć stosowne dokumenty/pismo .Po upływie tego okresu telefon z naszej strony i odpowiedz z banku ze zajmą się to sprawą i sprawdzą status. Po dwudnionej ciszy ze strony banku pojechaliśmy osobiście do placówki i po 30 min czekaniu (pani na szybko dzwoniła i dowiadywała się gdzie jest są dokumenty) dostaliśmy informacje że już dziś bedą wysyłane .Minęły kolejne 4 dni i nic .Dzwoniąc oczywiście dostajemy informację że ta konkretna osoba obsługuje klienta właśnie i oddzwoni co oczywiście sie nie wydarza .Dziś mija 19 dzień roboczy a pisma jak nie było tak nie ma -co więcej przez telefon niczego nie można się dowiedzieć a godziny otwarcie odziału powodują że trzeba się specjalnie zwolnić z pracy żeby czegokolwiek sie dowiedzieć .SZCZERZE ODRADZAM .

  Reply
 66. Monika

  Absolutnie nie polecam tego banku!!!Chciałam wziąć kredyt hipoteczny,po złożeniu wniosku,dostarczeniu jak wtedy twierdził doradca wszystkich dokumentów w tym zaświadczenia o zarobkach doradca kredytowy poinformował mnie ,że moja zdolność kredytowa jest prawie dwa razy wyższa niż kwota która chcę pożyczyć.Dodatkowo posiadałam prawie 50% własnych środków.W BIK-u czyste konto.Historia kredytowa równie idealna.Niestety gdy dokumenty dotarły do analityka zaczął się prawdziwy horror…Zażądano mnóstwo dodatkowych dokumentów w tym połowa płatnych,a część nawet podwójnych.Np zaświadczenia za cały rok o dochodach z urzędu skarbowego a na drugi dzień dodatkowo pit 11 z zakładu pracy mimo że, zaznaczone we wniosku było,że dochody uzyskuję tylko z umowy o pracę,więc wszytko było w/w dokumencie z urzędu skarbowego .Musiałam również np. dostarczyć umowę o pracę, a w zaświadczeniu zaznaczone było ,że jestem zatrudniona na czas nieokreślony,moje dochody sprawdzane były półtora roku wstecz. itd….O tym,że muszę donieść jakieś dokumenty informowana byłam co kilka dni.Cała procedura trwała około miesiąca bez nawet wstępnej decyzji.Po tym czasie odmówiono mi kredytu.Zażądałam uzasadnienia na piśmie,ale niestety dostałam tylko zaświadczenie o odmowie kredytu bez podania przyczyny.

  Reply
 67. mania

  nie polecam tego banku wczesniej w sygma bank brałam kredyt dostałam kartę kredytową z której nie korzystałam była nie aktywna ale cały czas mi za nią potrącali itak przez ponad 2 lata byłam głupia mogłam zareagować wcześniej załatwiłam to już w paribas banku trwało to godzinę nie mogłam się dogadać z pracownikem to była rozmowa jak gęś z prosięciem w koncu zamknełam nie polecam niczego tam załatwiać gdy mąż chciał zapłacic moja ratę to najpierw musiał zapłacić prowizję a jak poszłam osobiscie to niepłaciłam nic,nie można spłacić szybciej rat obsługa w tym banku to banda nie do uczonych gburuch chamstwo

  Reply
 68. Aleksandra

  Nie jest to zły bank Ale nie najlepszy. Trzeba oprócz dowodu mieć zaświadczenie o dochodach i dobry bik.

  Reply
 69. Monika

  Najgorszy bank, jeśli spóźnisz się 3 dni, masz na karku windykację, kare za nieterminowe płacenie, kiedyś robiłam u siebie w firmie raty dla tego niby banku. Ale klienci skarżyli się na takie chamskie postępowanie banku i zrezygnowaliśmy z współpracy z tym niby bankiem.

  Reply
 70. Kaja

  Ja co prawda nie brałam kredytu w bgż, jestem użytkowniczką konta optymalnego i nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko działa sprawnie, obsługa miła, zero ukrytych kosztów i dobrze działająca aplikacja

  Reply
 71. joanna

  dali mi fajne promocję i ofertę. Po miesiącach użytkowania nic się nie zmieniło. Fajną mają appkę

  Reply
 72. Grzegorz

  Całkowita porażka. Najgorszy ban z którym niestety jestem związany z powodu kredytu hipnotycznego. Co roku zmieniają warunki prowadzenie rachunku bankowego oczywiście wprowadzając nowe”udogodnienia” czytaj opłaty. Podobno wysyłają maila na którym przedstawiają nowe wspaniałe warunki , akcept tej umowy jest z automatu jeśli nie zdążycie zaprotestować.
  Dodatkowo co roku jak zwykle gubią dokumenty np ubezpieczenie nieruchomości i wysyłają na mój koszt monity. Oczywiście można złożyć reklamację ale to trwa miesiące.
  Totalna porażka takie praktyki powinny być ścigane odgórnie.

  Reply
 73. PiotrusPan

  ..odmówila mi kredytu w wysokosci 3 tys.choc spelniam wszystkie kryteria. Czyli nie widnieje w KRD pracuje dluzej niż 3 miesiace mam umowe o prace na rok .Najgorszy bank na swiecie

  Reply
 74. Renata

  Bank. który zarabia na klientach. Posiadam kredyt na zakup ziemi. Moim obowiązkiem jest dostarczenie raz w roku polisy ubezpieczeniowej. Otóż mimo jej dostarczenia do banku i tak pobierają mi pieniądze czyli 200 zł miesięcznie za niedostarczenie dokumentów. Na pierwszą moją reklamację odpisano i zwrócono mi pieniądze, ale w następnym miesiącu znowu mi pobrano karę i tak co miesiąc tylko że teraz to nawet nie raczą odpowiedzieć na moją reklamację a złożyłam już ze trzy na infolinii i jeszcze osobiście u opiekuna w banku. UWAŻAJCIE NA TEN BANK

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *