Pożyczka w CitiBank – Jakie macie Opinie?

citiCzy warto wziąć kredyt pożyczkę w CitiBank Handlowy? Ile wynosi jego rzeczywiste oprocentowanie? Nie ma ukrytych opłat, ubezpieczeń itd.? Jakie są wasze opinie?

 

Początki Citi Banku Handlowego, sięgają 1870 roku kiedy został założony w Warszawie z inicjatywy Leopolda Kronenberga najstarszy bark komercyjny w Polsce. Dziś działa on pod szyldem Bank Handlowy S.A. (Citi Handlowy). Polski portal finansowy Bankier.pl. przedstawia go jako jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, prowadzącą bankowość korporacyjną, inwestycyjną i detaliczną. Bank Handlowy należy do grupy kapitałowej, w skład której wchodzą też Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing. Bank Handlowy w Warszawie obsługuje 20 tysięcy klientów korporacyjnych i 800 tysięcy indywidualnych. Przez wiele lat jako największy bank prywatny był głównym partnerem zachodnich innstytucji udzielających Polsce kredytów. Do dziś obsługuje duże przedsiebiorstwa przemysłowe i handlowe współpracujące z zagranicą. Jeśli chodzi o akcjonariat Skarb państwa ma w Banku Handlowym 6,88% udziałów, zaś strategicznym akcjonariuszem jest Citibank Overseas Investment Corporation (zależny od Citibank N.A.). Dla klientów indywidualnych pragnących założyć konto osobiste Bank Handlowy ma ponad 100 oddziałów w całej Polsce.

 

By poznać swoją zdolność kredytową w Citibank, odwiedź stronę banku:

Kalkulator kredytowy CitiBank

Koniecznie też oceń ten bank:

2.2/5 - (12 votes)

12 Comments

 1. miroa

  Oprocentowanie jest calkiem spoko
  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, dla kwoty pożyczki netto 80001PLN, bez prowizji, bez ubezpieczenia, z oprocentowaniem nominalnym 9,99% w skali roku, udzielonej na okres 84 miesięcy, wynosi 10,46%

  Reply
 2. aga

  kredyt i dowod
  Właśnie w listopadzie ubiegłego roku, ktoś pobrał pożyczkę na mój dowód osobisty, który został mi skradziony w 2002 roku.
  Mimo zgłoszenia tego faktu na policji i w urzędzie dalej ten dowód funkcjonuje.

  Reply
 3. Opinie

  witam, obserwują informacje na temat citibanku to z tego co wiem trochę się zmieniło i to na lepsze 😉 biorąc pod uwagę to że citi proponuje marze już od 0,8% oraz dochody przyjmowane na jednego i dwóch kredytobiorców wynoszą 3000 pln a nie 4000. 😉 Sama miałam możliwość skorzystania z kredytu mieszkaniowego i jestem pozytywnie zaskoczona zaangażowaniem doradcy i szybkością załatwienia kredytu i mam pozytywną opinię o citibanku ;).

  Reply
 4. Maciek

  Właśnie kończę spłacać kredyt w Citi „Banku”. Oferta była atrakcyjna. Jednak ostatnia rata kredytu zamiast 821, wyniosła ponad 3 tys. Okazało się, że po pierwszej spłaconej racie oprocentowanie kredytu zostało podniesione i nikt mnie o tym nie poinformował, nagle atrakcyjna oferta zmieniła się w całkiem drogi kredyt, o czym dowiaduję się po fakcie po 6 latach. Przestrzegam. Akwizytor z Citi “Banku” podpisuje umowę z niskim oprocentowaniem, a po powrocie do placówki właściwie od razu podwyższa oprocentowanie nie informując o tym klienta. „Bank” tłumaczy to poziomem stop procentowych. W moim przypadku stopa referencyjna była wyższa od tej w dniu zaciągnięcia kredytu tylko przez 154 dni w czasie trwania kredytu, natomiast przez 1945 dni stopa była niższa, proszę sobie wyobrazić, że mimo tego muszę do tego dopłacić. A mogłoby się wydawać że w takiej sytuacji bank nachapię się wystarczająco jak będę płacił ratę zgodnie z harmonogramem – ale nie! Kończę z oprocentowaniem ponad 14% i z pismem od banku, że taki poziom oprocentowania wynika aktualnych stóp procentowych, a dzisiaj Pani akwizytor w mailu oferuje mi 10,7% Czyli spłata 72 rat bez choćby jednego dnia spóźnienia powoduje że jestem o 3% mniej wiarygodny od nowego klienta – oczywiście że nie, to po prostu zupełnie inna oferta 😉 A teraz najlepsze, chcąc mnie jeszcze wydoić „telesprzedawca” od 6 m-cy dzwoni do mnie z propozycją nowego kredytu na doskonałych warunkach, którym spłacimy pozostały stary kredyt. Ponieważ się nie zgodziłem bank poinformował mnie, że rozłoży mi pozostałą część kredytu (ratę „balonową”) na nieoprocentowane raty.
  Sądząc po komentarzach to mam szczęście że tylko na tyle chcą mnie naciągnąć. Sa osoby które miały do spłaty ostatnią ratę kilkanaście tysięcy.

  Reply
 5. Piotr

  UWAGA NA TEN BANK , OSTRZEGAM !!!!
  Jeżeli ktoś ma tam środki , niech je przeniesie do normalnego podmiotu.
  Praktyki lichwiarskie , a forma kontaktu z klientem – nadaje się pod Prokuraturę , co niebawem zresztą uczynię.
  Jeżeli ktoś już ma tam coś i jest związany z tym…..pseudoyudebankiem to radzę nagrywać wszystkie rozmowy telefoniczne a korespondencję zbierać.
  DUŻE PROBLEMY CZEKAJĄ NA TYCH KTÓRZY SKORZYSTAJĄ Z USŁUG TEGO CITIDENTA…bo tak to wygląda.

  Reply
  1. dariusz

   Miałem kredyt na 72 miesiące spłacany regularnie ale przy ostatnich ratach okazało sie że mam 7000 jeszcze więcej spłacić -rata balonowa-oczywiście rozłozyli ale musiałem spłacic…

   Reply
 6. ANIA

  a ja mam bardzo dobre zdanie. KREDYT wzięty w październiku okazał się najtańszym na rynku. Dogodny termin spłaty. SUPER KONTAKT i błyskawiczna obsługa… Dodam że kredyt załatwiany przez telefon…

  Reply
 7. Uwaga

  Obsługa klienta w tym banku jest na żałośnie niskim poziomie. Oszukiwanie klientów jest tu na porządku dziennym. Byle jak najwięcej zarobić kosztem klienta. Jeśli nie chcecie dowiadywać się o ukrytych kosztach (o których istnieniu doradca stanowczo zaprzeczy) to omijajcie ten bank szerokim łukiem, albo nadrywajcie każda rozmowę z każdym ,doradca’…

  Reply
 8. Michał

  Najgorszy bank jaki miałem. Klienta traktują jak w krajach 3go Świata. Niekompetentna obsługa.. Dwa razy kazalam im zrobić zagraniczny przelew i dwa razy się pomylili. I nawet żadnej odpowiedzialności, przeprosin ani odszkodowania nie dostałem..a za błędne przelewy musiałem płacić ponad 1500zl..Zdecydowanie odradzam, niedouczona obsługa.

  Reply
 9. Grzegorz

  Uważajcie na umowy zawierane na odległość. Jeżeli nie macie innych produktów w tym baku, a uda wam się wcześniej spłacić kredyt i zamkną wam konto techniczne do banku to ewentualne nadpłaty wynikające z rozliczenia kredytu/pożyczki możecie odebrać tylko w oddziale banku (z uwagi na brak wzoru podpisu). Nikt mnie o tym nie informował i teraz muszę dybać 250 km do oddziału banku po zwrot prowizji ponieważ wbrew zapisom umowy, że mogę złożyć zlecenie przelewu nadpłaty listownie, dwukrotnie mi odmówiono 🙂 A oddziały banku tylko w niektórych dużych miastach. Porażka i Żenada. Walczę już dwa miesiące i wycieczka do Krakowa nieunikniona.

  Reply
 10. Piotr

  Nie polecam.Jestem klientem od 24 lat, a raczej dawcą kapitału. To oszuści w białych kołnierzykach. Największe oszustwo t zaproponowanie 6-miesięcznych inwestycji z prowizją do. 2 %. Próbowałem dochodzić roszczeń na wszelkie możliwe sposoby poza sądem. Niestety, mimo posiadania nagrań ze spotkań z doradcą, bank był niewzruszony. Przez 24 lata straciłem kilkadziesiąt tysięcy .Pozastawiam do rozważenia.

  Reply
 11. Pawel

  Kredyt Ok ale problem z kontaktem. Po spłacie kredytu w żaden sposob nie idzie się dodzwonić na podane numery. Zwrot prowizji i skladki ubezpieczeniowej d zwoacku z wczesniejsza splata o ponad 50 % niższy niż wynika z wyliczeń. Będę próbował odzyskać to co sid należy lub przekażę sprawę do rzecznika.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *