Nasz Ranking Pożyczek 2023

Ranking pożyczek 2023 pozwala na ogólny przegląd popularności pożyczek gotówkowych w instytucjach pozabankowych. Jest on pomocny w selekcji najciekawszych ofert szybkich pożyczek. Zagłosuj i Ty w naszym pożyczek gotówkowych na dowolny cel. Poniżej pożyczki pozabankowe, najczęściej wybierane przez użytkowników naszego portalu.

Zapewne nikt z nas nie lubi mieć zobowiązań finansowych, jednak pożyczanie pieniędzy w różnej formie jest dzisiaj zjawiskiem standardowym i powszechnym, nie tylko w odniesieniu do osób prywatnych, ale też firm i instytucji publicznych. Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, banki i firmy pozabankowe mają w stałej ofercie różne rodzaje kredytów gotówkowych. Ich cechą wspólną jest brak konieczności określenia celu, w odróżnieniu na przykład od kredytów mieszkaniowych, które ten cel mają ściśle sprecyzowany. Gotówka na dowolny cel jest zatem proponowana przez rozmaite podmioty, w przypadku niemożności podjęcia decyzji co do wyboru konkretnej oferty, warto sięgnąć po ranking kredytów gotówkowych.

Jak zawsze w sytuacji, kiedy rzecz dotyczy pieniędzy, najistotniejsza będzie wysokość oprocentowania i taki też parametr jako podstawowy przyjmują rankingi kredytowe. Dzisiaj sytuacja jest korzystna dla kredytobiorców, bowiem od dłuższego czasu stopy procentowe utrzymują się na niskim poziomie, w związku z czym i oprocentowanie kredytów jest stosunkowo niskie i nie może przekroczyć czterokrotności tak zwanej stopy lombardowej NBP, czyli 16% w skali roku plus marża banku. Jednak o kosztach kredytu w znacznym stopniu decyduje tez wysokość prowizji naliczanej za udzielenie kredytu i zależnej od jego wysokości. Wysoka prowizja może być zatem szczególnie uciążliwa w przypadku kredytów krótkoterminowych, gdyż stanowi wtedy poważne dodatkowe obciążenie zwłaszcza przy dużej kwocie kredytu.

Ranking kredytów gotówkowych uwzględnia na ogół także rozmaite dodatkowe czynniki, na które często nie zwracamy uwagi choćby z tej racji, że bank ich w swojej reklamie czy broszurze informacyjnej nie eksponuje. Chodzi na przykład o dodatkowe koszty wynikające z obowiązkowego ubezpieczenia, uwarunkowania konieczne, aby uzyskać promocyjne zniżki, czy inne tego rodzaju czynniki. Do reklam w ogóle należy podchodzić z dużą rezerwą i nie traktować ich jako wiarygodnego źródła informacji.

[yasr_visitor_votes size=”large”]

11 Comments

 1. Lekarz

  BNP Paribas jeśli chodzi o oprocentowanie rzeczywiste zdecydowanie przoduje, polecam zdeydowanie ten bank każdemu komu zależy na niskich kosztach kredytu gotówkowego.

  Reply
 2. julek

  No ja się trochę w ostatnim czasie oczytałem o kredytach i szczerze powiem, że według mnie to kredyt w BGŻ powinien być tutaj na pierwszym miejscu – ma zdecydowanie lepsze oprocentowanie i ogólne warunki…
  Porównywałem to z BPH i wyszło mi taniej w BGŻ – może macie tutaj jeszcze nie aktualne dane bo teraz po połączeniu tych dwóch banków bnp i bgż to mają zdecydowanie najlepszy kredyt gotówkowy.
  Pewnie oferta nie będzie trwała w nieskończoność także polecam skorzystać z tego banku póki oferują tak atrakcyjne warunki 🙂

  Reply
 3. KowalskiPiotr

  Akurat w BGŻ BNP Paribas zaciągałem kiedyś kredyt gotówkowy, więc mogę co nie co na ten temat opowiedzieć. Oferta banku jest naprawdę całkiem niezła jeśli się porówna do innych banków dostępnych na rynku.
  Mogę tylko dodać, że trwało to bardzo szybko, bo kredyt dostałem praktycznie za pół godziny od momentu złożenia wniosku.
  Bardzo to wygodne, szybkie i przyjemne. Życzę, żeby w każdym banku się tak łatwo kredyt gotówkowy otrzymywało. Szybko spłaciłem, może jeszcze kiedyś do nich wrócę, a na razie śledzę ofertę i od czasu do czasu się przyglądam.

  Reply
 4. Jacus

  Zmiany w prowadzeniu konta ING
  Podobno od przyszłego roku szykują się pewne zmiany związane z prowadzeniem konta w ING Banku Śląskim. Wiem tylko o tym, że wypłacanie ze wszystkich bankomatów, nie będzie już bezpłatne. A szkoda, ponieważ moim zdaniem, była to bardzo dobra oferta, dla tych, którzy nie chcą przepłacać. Może jednak banki zrobią w zamian coś zupełnie innego, by wyrównały się „straty”. Ogólnie jestem zadowolony z tego, że mają bardzo dobre rachunki oszczędnościowe, z których można wypłacać pieniądze kiedy się chce.

  Reply
 5. marek

  Ja myślę, że na chwile obecną to zdecydowanie lepszą ofertą od 2 pierwszych jest ta trzecia czyli BGŻ bnp paribas – ja ma tam konto bankowe i teraz na święta brałem z żona kredyt na święta i wyszlo nam naprawdę bardzo tanio.
  Porównywaliśmy ofertę w innych bankach w tym z tymi dwoma, które sa na pierwszym miejscu i wyszło , że zarówno prowizja za udzielenie kredytu jak i oprocentowanie edyktu jest niższa.
  EuroBank miał najbardziej zbliżone koszty do naszej oferty więc polecam razem z nim porównać ofertę w przypadku swojej potrzeby kredytu.

  Reply
 6. kuba

  No jeszcze warto pamiętać o tym, że jak ma się konto np w BNP Paribas to warto sprawdzić tez tam indywidualnie u siebie na koncie jakie warunki zaoferuje bank bo ja właśnie tak miałem, że mam konto w BNP i tam zapytałem i oprocentowanie było jeszcze niższe niż w bph i eurobanku.
  Dlatego warto sprawdzić w swoim banku ale ogólnie w tych 3 bakach maja jedne z najlepszych warunków kredytów jeśli chodzi o koszty – jest taniej niż gdziekolwiek indziej.
  No i widzę, że pozostałe pinie bardzo zbliżone do mojej 🙂

  Reply
 7. Narcyz

  Moim zdaniem bank BPH zasługuje na pierwsze miejsce. Jest chyba najlepszy. Spłatę kredytu pozwala rozłozyć nawet na 10 lat ( co dla niektórych osób jest bardzo dużym plusem, bo nie każdy dysponuje co miesiąc zbyt dużą gotówką). Po drugie ma bardzo atrakcyjne oprocentowanie (chyba najlepsze z możliwych), no i ogólnie wszystko jest bardzo jasno i klarownie wyjaśnione, a to jest bardzo ważne, żeby klient nie musiał się zastanawiać „czy może w tym zdaniu jest zawarty jakiś haczyk”. Bardzo podoba mi się, też to że jest stałe oprocentowani eprzez cały czas trwania umowy. Wogle to sam mam u nich kredyt i nie narzekam 🙂

  Reply
 8. Nasygnale

  Czyli wychodzi na to, że ranking nie do końca odpowiada rzeczywistemu obrazowi sytuacji, i tak przed podjęciem decyzji odwiedzę placówki żeby dokładnie przedstawiono mi oferty, ale chcę wybrać po prostu kilka najlepszych banków, z najatrakcyjniejszymi ofertami żebym nie musiał biegać po wszystkich bankach bo to chyba wręcz nie realne. A co myślicie o kredycie w eurobanku bo na innych stronkach spotkałem się z bardzo pochlebnymi opiniami na jego temat i tutaj widzę jest na 2 miejscu, czy brać go pod uwagę???? Ma ktoś jakieś doświadczenia, a może godne są uwagi jakieś inne oferty, których nie ma tu w rankingu???

  Reply
 9. małek

  Tak jak wspomniałem mojemu znajomemu ostatnio – Bank BPH teraz ma chyba najlepsza ofertę na kredyt gotówkowy.
  Ja brałem co prawda kredyt 5 miesięcy temu – teraz już go spłacam ale jak najbardziej pozytywna opinia dla nich bo niczym złym mnie nie zaskoczyli. Wszystko tak samo jak w umowie – nic sie nie zmieniło.
  Dodatkowo kiedy bym nie wszedł na stronę BPH to zawsze mają jakąs promocję na kredyt gotówkowy – to duży plus bo zwykle można sporo kasy zaoszczędzić jeśli tylko skorzysta się z tej oferty kredytu.
  Dodatkowo bph nie wymaga sterty zaświadczeń tak jak to jest w innych bankach – polecam wam to sprawdzić 0 tyle w tym temacie 😀

  Reply
 10. Tomek33

  Staram się nie brać wielkich kredytów, ale korzystam się z chwilówek – to jest szybciej. Ostatnio korzystałem się z szybkagotówka.pl – zostałem się całkiem zadowolony)

  Reply
 11. Katarzyna

  Z pożczkami, zwłaszcza pozabankowymi trzeba bardzo uważać bo można się nieźle naciąć.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *